Kulturni dan za učence 6. do 9. razreda – Filmsko gledališče (Gajin svet), Pot kulturne dediščine

Podrobnosti dogodka

• Datum:

KULTURNI DAN  ZA UČENCE OD 6. DO 9. RAZREDA– FILMSKO GLEDALIŠČE GAJIN SVET

V petek, 11. januarja 2019, imate učenci od 6. do 9. razreda filmsko gledališče v kinu v Radovljici. Ogledali si boste film Gajin svet. Z avtobusi se boste  v Radovljico odpeljali ob 7. 30 uri, film nam bodo zavrteli ob 8. uri. Po končanem filmu (predvidoma ob 9. 30) bomo nadaljevali s kulturnim dnevom.

– POT KULTURNE DEDIŠČINE

Z avtobusi se bomo iz Radovljice odpeljali:

• 6. razred: do šole, kjer bomo imeli malico. Po malici se zberete v šolski knjižnici, nato pa si bomo po vaseh ogledali korita in o njih izvedeli marsikaj zanimivega. Na kulturnem dnevu vas spremljajo: ga. Lidija Skoporec Knafelj (vodja dejavnosti), ga. Slavica Magdič in  ga. Andrejka Kramar.
  • 7. razred: do šole, kjer boste imeli malico. Odšli boste do sv. Lovrenca in spoznali značilnosti domače pokrajine. Na kulturnem dnevu vas spremljajo: ga. Vanja Zuljan (vodja dejavnosti), ga. Maša Harej in g. Grega Pungaršek.
  • 8. razred: do šole, kjer boste imeli malico. Po malici si boste  ogledali kužna znamenja in kapelico. Na kulturnem dnevu vas spremljajo: ga. Meta Čuk (vodja dejavnosti), ga. Nataša Šturm in ga. Nataša Černe.
  • 9. razred: do Begunj, kjer si boste predvidoma ob 10.uri ogledali Muzej talcev. Pred odhodom v Radovljico, naj dežurni učenci v kuhinji prevzamejo malico, ki jo boste odnesli s seboj. Na kulturnem dnevu vas spremljajo: g. Matjaž Silič  (vodja dejavnosti), ga. Suzana Jenko, ga. Renata Berce in ga. Metka El Jalkh.

CENA KULTURNEGA DNE:

• 3, 3 €  –    vstopnica Linhartova dvorana
  • 1,5 €       – vstopnica v Muzej talcev v Begunjah (9.razred)

Vsi učenci greste po končanem kulturnem dnevu na kosilo ali domov. S kulturnim dnem boste končali predvidoma do 12.40 ure.