Šolski časopis PREŠERNE ČEBELICE

Šolski časopis Prešerne čebelice

Časopis je eden od najstarejših načinov razširjanja novic, sodobna oblika se je razvila pred okrog 300 leti. Časopisna industrija je dokaj uspešno kljubovala sodobnim tehnologijam kot sta radio in televizija, precej večjo nevarnost pa ji predstavlja internet. Večina časopisov ima del vsebin dostopnih tudi v spletni izdaji, vendar nekateri samo za naročnike.

Učenci Osnovne šole Žirovnica so se že večkrat lahko pohvalili s šolskim časopisom v tiskani obliki. Ker pa bi želeli iti v korak s časom, bili »IN« in hkrati trajnostno in ekološko ozaveščeni smo se odločili, da zaženemo šolski časopis v e-obliki. Pa še veliko bolj zabavno je. Da pa ne bi čisto pozabili na šumenje listov sva se urednici odločili za e-podobo knjige.

Časopis smo poimenovali Prešerne čebelice, saj so učenci na naši šoli ustvarjalni, malo pesniški, vedno veseli in nabriti ter hkrati brenčavo pridni kot čebelice.

Meta Zupan In Ana Oblak

NOVO:  PREŠERNE ČEBELICE – februar 2024