JESENSKE EKSKURZIJE

Jesenske ekskurzije bomo izvedli v četrtek, 29. septembra 2022. O programih ste se že pogovarjali  z razredniki pri urah oddelčne skupnosti ali pri pouku. S seboj vzemite vse, kar so vam naročili. Za vse razrede velja, da boste malico dobili v šoli. Učitelji spremljevalci poskrbite, da bodo dežurni učenci malico prevzeli v šolski kuhinji. Kosilo bomo za vse učence za ta dan odjavili.

• 6. RAZRED

Srednji vek na Gorenjskem – Kropa, Škofja Loka

Spremljevalci: g. Florijan Likar, ga. Karmen Kosem, ga. Nataša Šturm, ga. Saša Hladnik in ga. Meta Čuk

ODHOD:

Odhod avtobusa izpred šole je ob 7.50. Vsi učenci pridete pred šolo.

CENA: (obračunano na položnici za prehrano.)

3 € – vstopnina za Kovaški muzej,

4,5 € Loški muzej

Povratek okoli 15.ure.

• 7. RAZRED

Avstrijska Koroška – Minimundus, Gosposvetsko polje, grad Landskron

Spremljevalci: ga. Saša Eržen, g. Matjaž Silič, ga. Greta Volaš, g. Jure Valjavec

Zg. Moste: 7.00

Breg: 7.05

Šola: 7.10

Avtobus bo ustavil na vseh šolskih postajah na poti do Rodin.

Ne pozabite na osebni dokument (in denar za vstopnino)!

CENA:

7 € Minimundus

6 € grad Landskron (predstava s pticami ujedami)

Povratek okoli 17.30 ure.

8. RAZRED

Idrijsko: delo, delo, delo- grad, rudnik, Bolnica Franja

Spremljevalci: ga. Suzana Jenko, Ga. Lidija Skoporec Knafelj in ga. Magda Češek

Zg. Moste: 6.45

Breg:  6.50

šola: 7.00

Avtobus bo ustavil na vseh šolskih postajah na poti do Rodin.

CENA: (Vstopnine bodo obračunane na položnici za prehrano.)

5,5 € – vstopnina na grad,

4,8 € – vstopnina v Antonijev rov,

5,5 € – ogled Bolnice Franja

Povratek okoli 18.ure.

• 9. RAZRED

Zvezde na Slovenskem – Celje

Spremljevalci: ga. Nataša Černe, ga. Tina Rimahazi, g. Borut Fajfar

Zg. Moste: 6.10

Breg: 6.20

šola: 6.30

Avtobus bo ustavil na vseh šolskih postajah na poti do Rodin.

CENA: (Vstopnine bodo obračunane na položnici za prehrano.)

7 € – vstopnina na Celjski grad in Pokrajinski muzej

8 € Tehnopark

Povratek okoli 17.ure.

Po končanih ekskurzijah vas bodo avtobusi pripeljali do šole.

Želimo vam srečno pot in veliko lepih doživetij.

KULTURNI DAN ZA UČENCE OD 6. DO 9. RAZREDA – 28. 9. 2022

V sredo, 28. septembra 2022, imate učenci od 6. do 9. razreda kulturni dan.

9. razred

OGLED FILMA PREKO MEJE

Z avtobusom se boste  ob 7.30 odpeljali v Radovljico. Najprej se boste sprehodili do starega mestnega jedra Radovljice in ogledali Mestni muzej (A.T. Linhart) in Čebelarski muzej. Nato pa boste šli do Linhartove dvorane, kjer vam bodo ob 10.30 zavrteli film. Po končanem filmu se z avtobusom vrnete do šole.

Na kulturnem dnevu vas spremljajo: ga. Nataša Černe, ga. Renata Berce in g. Borut Fajfar.

8. razred

OGLED FILMA PREKO MEJE

Ob 7.30 se zberite pred šolo, peš boste šli v smeri proti Rodinam. Na poti si boste ogledali kužna znamenja in kapelico. Ob 9.45 se vrnete v šolo, kjer boste imeli malico.

Ob 10.00  greste z avtobusom v Radovljico, film vam bodo zavrteli ob 10.30. Po ogledu filma greste z avtobusom nazaj do šole.

Na kulturnem dnevu vas spremljajo: ga. Saša Eržen,  ga. Magda Češek, ga. Suzana Jenko in g. Florijan Likar.

7. razred

OGLED FILMA NENAVADEN DAN S TESSO

Ob 7.00 se boste  z avtobusom  odpeljali v Radovljico, film vam bodo zavrteli ob 7.30. Po ogledu filma imate pogovor. Z avtobusom se boste vrnili nazaj v šolo, kjer boste imeli malico. Nato boste odšli do sv. Lovrenca in spoznali značilnosti domače pokrajine.

Na kulturnem dnevu vas spremljajo: ga. Vanja Zuljan, ga. Meta Čuk, ga. Tina Rimahazi, in g. Matjaž Silič.

6. razred

OGLED FILMA NENAVADEN DAN S TESSO

Ob 7.00 se boste  z avtobusom  odpeljali v Radovljico, film vam bodo zavrteli ob 7.30. Po ogledu filma imate pogovor. Ob 10.15 greste z avtobusom nazaj do šole.

V šoli greste na malico, nato pa peš po vaseh in si ogledali korita in o njih izvedeli marsikaj zanimivega. S kulturnim dnem boste končali ob 12.45.

Na kulturnem dnevu vas spremljajo: ga. Polona Kus, ga. Saša Hladnik, ga. Nataša Šturm in ga. Karmen Kosem.

Vsi učenci greste po končanem kulturnem dnevu na kosilo ali domov. S kulturnim dnem boste končali predvidoma do 12.45 ure.

Naravoslovni dan v Arboretumu

Učenci 3. razreda smo v četrtek, 22.9.2022, obiskali Arboretum Volčji Potok. Ogledali smo si različne rastline in njihove plodove. Obiskali smo razstavo metuljev, kaktusov in drugih rastlin. Igrali smo se na super igralih in se skrivali v labirintu.

Šola v naravi – 4. razred

V ponedeljek, 19. 9. 2022, smo se četrtošolci odpravili v šolo v naravi v dom Lipa v Črmošnjicah. Ob prihodu v dom so nas pozdravili prijetni učitelji in nas razporedili po sobah. Po kosilu pa se je pustolovščina pričela. Vsako dopoldne in popoldne smo imeli različne zanimive dejavnosti. Ves teden se namreč učimo o obnovljivih virih energije. Izdelovali smo mlinčke, vodili splave po potoku, se spoznali z uporabo sončnih kolektorjev, preizkusili delovanje modela hidroelektrarne, zgradili model hiše in po njem napeljali vodne cevi ter preizkusili njihovo delovanje, ustvarjali različne likovne umetnine ob potoku, izdelali klopotec, se peš odpravili do vodohrama, si ogledali izvir Divjega potoka in se sprehajali po poti vodovoda. Vsak dan smo bili tudi športno aktivni in tako skrbeli za naše zdravje in dobro počutje. Na igrišču v okolici doma smo igrali mini golf, badminton, namizni tenis,
nogomet, košarko, skakali s kolebnico, se lovili in še kaj. Vsak dan po večerji so sledile zanimive večerne aktivnosti. Najprej smo opazovali nočno nebo in na njem iskali Rimsko cesto, veliki in mali voz, satelite, zvezde… Odpravili smo se tudi na večerni pohod s petrolejkami in poslušali pravljice. V četrtek pa smo obiskali mesto Semič, kjer smo si ogledali Muzejsko hišo Semič, Učni vrt dr. Derganca in si privoščili slasten sladoled. Odpeljali smo se tudi do izvira Krupe in uživali v naravni dediščini prelepe Slovenije. Zvečer smo imeli družabni plesni večer. V šoli v naravi smo pridobili veliko lepih spominov.

oktober 2022
« Sep   Nov »