Za vsakogar nekaj

Spoštovani,

kljub situaciji povezani z epidemijo COVID-19 je med nas prišla vesela  POMLAD.

V teh izrednih razmerah, ki so nove za vse nas, izkoristite priložnost in čas preživite s svojimi najbližjimi na kratkih sprehodih po naravi, nekje na samem, kjer boste po tihem opazovali prebujanje narave, lahko pa tudi pobrskate med aktualnimi članki na naši Triglavski zakladnici, ki so prav pomladno obarvani.

Triglavsko zakladnico lahko posredujete svojim učencem in njihovim staršem – tako lahko preverijo in poglobijo svoje znanje o pomladanskih rastlinah ter rešijo križanko Pomlad je tu!

Visoka greda in domači pridelki

V lanskem letu smo podarili visoke grede vsem 38 članicam Skupnosti šol Biosfernega območja Julijske Alpe. Čeprav bodo grede na šolskih vrtovih še nekaj časa samevale, velja razmisliti, kaj bo raslo v njih.

Ker pa v teh dneh na domačem vrtu preživimo več časa kot sicer, priporočamo vašim učencem in njihovim staršem, da si visoko gredo izdelajo doma. Navodila za izdelavo najdete v naši Triglavski zakladnici.

Več o visokih gredah, o prednostih in posebnostih smo pisali v lanskoletnem Časopisu Skupnosti šol 2019/2020. Prelistajte ga in ga posredujte naprej.

Kljub težkim časom vam želimo čudovito pisano pomlad in ostanite zdravi!

Ekipa Javnega zavoda Triglavskega narodnega park

NTC MREŽA

**********************************************************************************************************

HIŠA EKSPERIMENTOV

OSTALI SMO DOMA!

Tudi za Hišo eksperimentov se na prvi pogled zdi, da je zaprta za obiskovalce. TO NI RES!

Vrata so sicer zaklenjena, k nam pa lahko pridete skozi varna vrata spleta in preko Hišine aplikacije na telefonu.

Preko spleta ( www.he.si ) smo za vas pripravili:

• e-ksperimente – nekaj naših eksperimentov je opremljenih s spletno kamero, vi pa se povežete z njimi na daljavo in dejansko eksperimente poganjate v Hiši eksperimentov. Seveda lahko eksperimentirate le eden po eden. Tako kot v Hiši eksperimentov in v duhu zaščite pred virusi 😉
  •  znaČAJ znanosti – V Hiši eksperimentov se je doslej odvila množica poljudnih predavanj (kar nekaj jih je posnetih) – zdaj je čas, da si jih ogledate
  •  Hišnik za vas – Skupina Hiše eksperimentov za vas redno pripravlja eksperimente, ki jih lahko počenjate doma. Pri tem se učite kritičnega razmišljanja, sprašujete, poskušate, delate napake (na napakah se učimo!) skratka učite se za življenje.
  •  OOPS – računalniška igra, ki smo jo ustvarili 8. marca za dan spolov. Gre za arkadno igro na temo menstruacije.

Hišino aplikacijo si lahko pripravite na naslovu https://play.google.com/store/apps/details?id=si.he.heapp

Spremljajte nas na: FACEBOOKINSTAGRAMTWITTER.

OSTANITE DOMA, OSTANITE ZDRAVI IN SPREMLJAJTE NAS VSAK DAN!

Ekipa Hiše