V šolskem letu 2018/2019 je OŠ Žirovnica postala del Skupnosti šol Biosfernega območja Julijske Alpe, del 38 šol, ki se nahajajo v bližini TNP-ja in v Unescovem Biosfernem območju. V oktobru 2021 je le 8 šol prejelo Znak kakovosti Triglavskega narodnega, med njimi OŠ Žirovnica. Znak kakovosti TNP pomeni javno priznanje šolam za predano in aktivno sodelovanje na področju izobraževanja o pomenu varovanja narave in ohranjanja kulturne dediščine ter izkazovanje izrednega delovanja pri krepitvi identitete Skupnosti šol Biosfernega območja Julijske Alpe.

Znak kakovosti TNP, stereo mikroskop za delo na prostem, kovček s pripomočki za naravoslovne predmete ter 40 podlog za zapisovanje snovi pri izvajanju pouka na prostem sta nam predali sodelavki TNP, Mojca in Ana. Poleg vsega naštetega so učenci 2. b , ki so v lanskem letu najbolj aktivno sodelovali s TNP-jem, za nagrado doživeli Delavnico o življenju divjega petelina. Spoznali so življenjski prostor divjega petelina – Pokljuko, z velikim navdušenjem in zanimanjem prisluhnili pravljici iz življenja divjega petelina s pomočjo kamišibaja in ustvarili petelina iz papirja.

[/et_pb_toggle][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]