V petek, 1. oktobra 2021, smo na OŠ Žirovnica pripravili naravoslovno-tehniški dan Požarna varnost. Učenci 1. razredov so se srečali z gasilcem, se pogovarjali o evakuaciji in izdelali likovni izdelek. Predstavitev gasilske opreme, prvo pomoč pri opeklinah in pogovor o evakuaciji so imeli učenci 2. razredov. Učence 3. in 4. razredov je obiskal pes pomočnik pri reševanju. Seznanili so se tudi z gorenjem, gašenjem in uporabo številke 112. Petošolci so si ogledali vozila in opremo GARS z Jesenic. Učenci 6. razredov so se ukvarjali z gorenjem in gašenjem ob poskusih ter uporabo priročnih gasilnih sredstev. Prvo pomoč – položaje ponesrečencev, prenašanje, imobilizacijo in uporabo trikotne rute ter priročnih sredstev za prvo pomoč, oskrbo rane, osnovne vrste obvez in izdelavo likovnih in literarnih izdelkov so prakticirali učenci 7. in 8. razredov. Devetošolci pa so gasili požare, spoznali delovanje GRS, osnove prve pomoči, oživljanje in gašenje. Čim več dejavnosti smo izvedli na prostem, učenci pa so pri spoznavanju požarne varnosti aktivno sodelovali, kar jim je bilo zelo všeč.

[/et_pb_toggle][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]