Zdrav življenjski slog

logo_zsrs_planica

Logotip_ESS-300x83

Projekt Zdrav življenjski slog je usmerjen v razvoj temeljnih gibalnih sposobnosti (gibalne pismenosti), pridobivanja gibalnih spretnosti in spodbujanju zdravega življenjskega sloga. Izvaja se od 1. do 9. razreda OŠ in tako učence s pomočjo strokovno usposobljenega kadra spodbuja k oblikovanju vzorcev zdravega življenje. Vadba poteka v dneh pouka ter med vikendi in šolskimi počitnicami.

Cilj projekta je:

• spodbuditi otroke k dodatni športni dejavnosti,
  • širiti razvoj gibalnega potenciala otrok in
  • zagotoviti priporočeno vsakodnevno vodeno vadbo.

Spletna stran Zdravega življenskega sloga je: http://www.zsrs-planica.si/zdrav-zivljenjski-slog/

Državno prvenstvo v smučarskih skokih z alpskimi smučmi

V četrtek, 9. 3. 2017, je na Rogli potekalo državno prvenstvo v smučarskih skokih z alpskimi smučmi za osnovne šole. Naslov državne prvakinje je osvojila naša učenka, Mojca Možina iz 3. razreda. Tekmovanja so se udeležili še drugi učenci naše šole, ki so dosegli izvrstne uvrstitve: Timotej Možina – 5. mesto, Lina Jarkovič – 5. mesto, Jaka Krivic – 10. mesto.

Čestitamo!