Utrinki iz dejavnosti

Požarna varnost za učence od 6. do 9. razreda

V petek, 2. oktobra 2020, smo na šoli izvedli naravoslovni dan z naslovom požarna varnost. Učenci od 6. do 9. razreda so se učili osnov gorenja, gašenja, požarov ter naravnih nesreč. Se preizkusili v znanju prve pomoči, uporabi trikotne rute, položajih ponesrečencev in njihovem prenašanju. Oskrbovali so rane, se učili osvnovnih obvez, gasili požare, spoznali delovanje gorske reševalne službe ter likovno in literarno ustvarjali na temo Požar in prosti čas.

Otroški gledališki festival

Učenci, ki obiskujejo gledališko skupino od 6. do 9. razreda, so se danes, 6. marca 2020, udeležili otroškega gledališkega festivala v Gledališču Toneta Čufarja na Jesenicah. Nastopili so z dvema različnima igrama. Bili so odlični, saj so premagali tremo pred nastopanjem, se naučili ogromno besedila,  ustvarjalno uporabljali dane rekvizite in sceno. Čestitke obema skupinama – Generaciji ŽNJ in Muckom.