Utrinki iz dejavnosti

Novoletni dobrodelni koncert

V ponedeljek, 4. 12. 2017, je v Dvorani pod Stolom potekal novoletni dobrodelni koncert, pred dvorano pa sejem novoletnih darilc, na katerem so se zbirali prostovoljni prispevki za šolski sklad. Na koncertu so se občinstvu predstavili šolski pevski zbori OŠ Žirovnica pod vodstvom Slavice Magdič in Maše Hribernik, otroška folklorna skupina Breznica ter učenci, ki obiskujejo Plesno šolo Bolero. Nastopajoči so nam s svojimi mentorji pripravili prijeten vstop v praznični mesec. Naj bodo decembrski dnevi takšni tudi za vse vas.

V šoli na ogled slikarska razstava

V četrtek, 30. novembra, je bila v naši šoli otvoritev slikarske razstave ob občinskem prazniku Občine Žirovnica. Razstavo vsako leto pripravijo člani slikarske sekcije Kulturnega društva dr. France Prešeren. Za letošnji praznik so izbrali slike z motivi pokrajine, ki jo je opisoval Prešeren, in kraje, povezane z njegovim življenjem. Kot je pojasnil predsednik KD Jože Resman, so izbrane slike nastajale na slikarskih kolonijah društva ob 8. februarju v preteklih letih. Na slovesnosti sta obiskovalce pozdravila ravnateljica Ana Klemenc in podžupan Sebastijan Zupan. Prisrčen uvod v ogled slikarskih umetnin so pripravili pevci otroškega zbora pod vodstvom Maše Hribernik s solistoma Injo Arnšek in Tevžem Bijolom ter učenke male gledališke skupine pod vodstvom Katje Lah in Mojce Velepec z recitacijami.

Polona Kus

Tradicionalni slovenski zajtrk

V petek, 17. novembra, smo v šoli in vrtcu že sedmič zapored pripravili tradicionalni slovenski zajtrk.

Otroci so na dan slovenske hrane, ki ga v Sloveniji obeležujemo vsak tretji petek v novembru, zajtrkovali kruh, maslo, med, mleko in jabolka. Namen projekta Tradicionalni slovenski zajtrk je poudariti pomen zajtrkovanja in uživanja lokalno pridelane hrane. Naši otroci so tako zajtrkovali mleko s kmetije Toman z Brega, kruh Pekarne Resman z Zgoše, jabolka s posestva Resje in šolski med.

Da je zajtrk res pomemben obrok, so potrdili tudi gostje, ki so se pri mizi pridružili vrtičkarjem – župan Leopold Pogačar, predsednik Čebelarske zveze Slovenije Boštjan Noč, predsednik Čebelarskega društva Antona Janše Matjaž Pogačnik in člani društva Franc Pfajfar, Stanko Noč in Miro Razinger.

Kulturni dan za učence od 5. do 8. razreda

Kulturni dan za učence 5. razreda – Koncert »Čudoviti svet glasbil« in Ljubljanski grad – po poteh Friderika

Kulturni dan za učence 6. razreda – Koncert »Čudoviti svet glasbil« in Narodna galerija – motivi v umetnosti

Kulturni dan za učence 7. razreda – Koncert “Z orkestrom na izlet” in obisk Mestnega muzeja – spoznajmo Emonce