Drugi debatni turnir

Štirinajstega novembra je potekal drugi debatni turnir v tem šolskem letu, ki je bil pravzaprav za nas prvi, ker se oktobrskega nismo udeležili.

Ta debatni turnir je bil prav poseben, saj je potekal na daljavo. Turnirja smo se udeležili: Neja Zupan, Klara Dolar in Meta Mekina, ki so sestavile ekipo Alvin in veveričke, in pa Julij Zupan in jaz, ki sva sestavila ekipo Spidi Gonzalez. Nikamor se nismo vozili in niti v živo se tega dne nismo videli. Vsak je debatiral preko svojega računalnika. Turnir smo začeli ob 10. uri, ko so organizatorji preverili, če smo prisotni vsi tekmovalci. Kot po navadi je turnir imel tri kroge, vendar je finale, v katerem se na koncu pomerita dve najboljši ekipi, odpadlo.

V prvih dveh krogih smo debatirali na trditev, na katero smo se že prej pripravljali in se je glasila: Država bi morala omejiti uporabo energije na posameznika. Po dveh pestrih krogih, ki mi vedno mineta zelo hitro, smo imeli prosti čas. Čez eno uro pa so razglasili impromptu temo, torej te trditve nismo do takrat vedeli, glasila pa se je: Spletno učenje povzroča več škode kot koristi. Debatirali smo na zelo aktualno temo. Po končanem tretjem krogu smo še malo počakali na razglasitev, najboljših govorcev na sploh, najboljših govorcev začetnikov in najboljših ekip. Debatnega turnirja se je udeležilo 60 govorcev ter 20 ekip.  Klara Dolar se  je uvrstila na 51., Julij Zupan na 24., Meta Mekina na 23.,  Neja Zupan na 22., jaz pa sem se uvrstil na 16. mesto med vsemi govorci. Ekipa Alvin in veveričke je končala na 14., najina ekipa Spidi Gonzalez pa na 11. mestu med ekipami.

Ta debatni turnir si bomo verjetno zapomnili zaradi tega, ker je bil izveden na prav poseben način. Čestital bi mojim sodebaterkam in sodebaterju za njihove uspehe. Posebej pa se zahvaljujem gospe učiteljici Metki Jerman, zaradi izpeljanih priprav na turnir.

Andraž Zupan

Društvo BRAVO – pomoč učencem z učnimi težavami

Spoštovani starši,

Tudi v jesenskem delu izobraževanja na daljavo društvo BRAVO nudi pomoč učencem z učnimi težavami. Študentke in študentje specialne in rehabilitacijske pedagogike nudijo prostovoljno individualno pomoč učencem na daljavo.

S klikom na povezavo: https://www.drustvo-bravo.si/2020/11/16/individualna-pomoc-otrokom-na-daljavo-jesen-2020/ lahko na spletni strani društva dostopate do informacij o delovanju društva in prijavnice.

POGOVORNE URE – 17. 11. 2020

Tudi v mesecu novembru bodo pogovorne ure potekale na daljavo in sicer v torek, 17. 11. 2020 od 17. do 19. ure.

Na pogovorne ure se prijavite preko e-Asistenta vsaj štiri dni pred predvidenim datumom. Za pogovore, ki jih želite opraviti z razrednikom se prijavite razredniku. Za pogovore in informacije, ki jih želite prejeti o posameznem predmetu, pa predmetnemu učitelju.

Razrednik ali učitelj bo pripravil razpored pogovornih ur in vam poslal povezavo do video klica preko katere boste dostopali do pogovora.

Pogovor bo časovno omejen na 15. min, zato vas prosimo, da se držite predvidene ure. Prav tako vas želimo obvestiti, da je snemanje pogovora z učiteljem, brez njegovega predhodnega dovoljenja prepovedano.

ARNES spletne učilnice

Posredujemo vam obvestilo v zvezi z delovanjem Arnesovih spletnih učilnic, ki je objavljeno na njihovi spletni strani.

“Arnes Učilnice delujejo, nekateri uporabniki pa lahko kljub temu zaznajo upočasnjeno delovanje storitve. Trudimo se, da bomo čisto vsem v kratkem znova zagotovili hitro odzivnost.”

Zagotavljanje toplega obroka

Spoštovani, na povezavi Topli_obrok_pouk_na_daljavo je okrožnica, ki smo jo šole prejele glede zagotavljanja toplega obroka učencem v primeru izobraževanja na daljavo.

V času izobraževanja na daljavo bo v šoli možen prevzem toplega obroka za vaše/ga otroka/e. Da bomo delo v kuhinji lahko organizirali, vas prosimo, da prijavo na prevzem obrokov za teden od 9. 11. do 13. 11. 2020, sporočite na e-naslov: kuhinja@os-zirovnica.si najkasneje do petka, 6. 11. 2020 do 12. ure.

V prijavi je potrebno navesti ime, priimek in razred učenca, naslov stalnega prebivališča ter dneve, ko boste obrok prevzeli.

Polna cena obroka za učence od 2. – 9 razreda znaša 2.20 €, za učence 1. razreda pa 1.60 €. Dodatno bo potrebno doplačati embalažo za enkratno uporabo za prevzem, ki znaša 0.40 € na obrok. Učenci, ki imajo prehrano regresirano, za obrok plačajo v skladu z Odločbo CSD.

Prevzem obroka bo možen vsak dan med 11.00 in 13.30. uro v šolski kuhinji (vhod v kuhinjo iz zunanje strani na vzhodni strani stavbe). V izjemnih primerih bo Občina Žirovnica organizirala prevoz prehrane do naselja, kjer stanujete. Če bi želeli, da otroku hrano pripelje prostovoljec, nas prav tako do petka, 6. 11. 2020 do 12. ure o tem obvestite.

Z lepimi pozdravi,
ravnateljica, Erika Melihen in zaposleni v kuhinji OŠ Žirovnica