Slikarska razstava

V Osnovni šoli Žirovnica je ob 3. decembru, rojstnem dnevu dr. Franceta Prešerna, na ogled razstava del slikarjev, ki ustvarjajo pod okriljem Kulturnega društva dr. France Prešeren Žirovnica-Breznica.

Razstavljene slike prikazujejo pesnikove portrete in njegovo rojstno hišo. Nastale so na kolonijah, ki jih slikarska sekcija društva že celo desetletje pripravlja ob 3. decembru in 8. februarju.

Razstava je bila s krajšo slovesnostjo odprta 30. novembra. Ob tej priložnosti so se z recitacijami predstavili učenci Male gledališke skupine in Glasbene šole Jesenice. Obiskovalce sta pozdravila ravnateljica Ana Klemenc in podžupan Sebastijan Zupan, slikarska dela je predstavil predsednik KD dr. France Prešeren Jože Resman.